Reference

Čihalín

Počasí a srážky celkově jsou v naší vesnici důležitým tématem, protože Číhalín je vyloženě zemědělská obec. Proto jsme dlouhou dobu přemýšleli nad tím, jak farmářům z okolí dodat potřebná srážková data či informace o stavu vody v půdě. Systém Agdata jsme si vybrali zejména díky tomu, že je uživatelsky přívětivý a samotná meteostanice je tak akorát velká. Ceníme si toho, že máme přesná a aktuální data, která si může každý dohledat online na webových stránkách obce. Vzhledem k tomu, že Číhalín je malá obec s omezenými prostředky, tak pro nás rovněž byla určující cena a při srovnání všech nabídek nám Agdata vyšla jako nejlevnější a zároveň nejkvalitnější služba ze všech. Naši občané si detailní informace pochvalují, proto bychom Agdata dalším obcím či městům rádi doporučili.

Ing. František Holub
starosta
Sledované parametry

Petrovice u Karviné

Zapojením se do projektu dokážeme nabídnout občanům on-line informace o kvalitě ovzduší v naší obci. Ta zde přitom není dlouhodobě nejlepší. Čidla jsou umístěna ve třech částech obce, ve kterých se nacházejí naše školní a předškolní zařízení. Těmto institucím tak umožníme získat důležité informace o momentálním stavu ovzduší tak, aby mohly bezpečně realizovat své venkovní aktivity s dětmi. Z pohledu obce jsou také velmi důležité nízké provozní náklady systému, které jsou výrazně výhodnější než u podobných systémů na trhu.

Marian Lebiedzik
starosta
Sledované parametry

Popůvky

Popůvky jsou obec, která se nachází západně cca 10 km od Brna a jako jediná v ČR je rozdělena tělesem dálnice D1. V těsné blízkosti této dálnice máme postavenou školu i školku, proto jsme uvítali nabídku Agdata City na možnost měření kvality ovzduší v naší obci. V současné době máme v obci umístěna tři čidla, která nám umožní sledovat stav ovzduší. Můžeme tak operativně komunikovat s vedením školy a školky, kdy není vhodné větrat nebo pobývat venku.

Miluše Červená
starostka
Sledované parametry

Získejte naše řešení pro chytrá města!

Kontaktujte nás a navrhneme Vám monitoring znečištění ovzduší
a počasí na míru, přesně podle Vašich potřeb.

+420 564 571 859 / info@agdatacity.cz